Dlaczego akupunktura medyczna jest ważna w leczeniu ?

Dlaczego akupunktura medyczna jest ważna w leczeniu ?

Akupunktura to element tradycyjnej medycyny chińskiej, który polega na wkładaniu igieł oraz stosowaniu ciepła i stymulacji elektrycznej w precyzyjnych punktach ciała. Kiedy praktyka ta jest praktykowana przez lekarza przeszkolonego i licencjonowanego w zachodniej medycynie, nazywa się ją akupunkturą medyczną.

Akupunktura medyczna może być doskonałym narzędziem do leczenia szerokiej gamy schorzeń. W tym artykule omówimy to, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć akupunkturę medyczną i jak można ją wykorzystać do zarządzania swoim zdrowiem i samopoczuciem.

Jak działa akupunktura medyczna?

Kiedy igła do akupunktury zostaje włożona w określony punkt w ciele, stymuluje układ nerwowy do uwalniania substancji chemicznych w mięśniach, rdzeniu kręgowym i mózgu. Uwalnianie tych substancji blokuje przychodzący sygnał bólu w zlokalizowanym obszarze, zapewnia  ogólną ulgę w bólu, zmniejsza stan zapalny i poprawia nastrój.

Ponadto poprawiona zostaje także równowaga energetyczna i biochemiczna, którą tworzy akupunktura, stymuluje naturalne zdolności lecznicze organizmu i promuje ogólne samopoczucie fizyczne, psychiczne i emocjonalne

Co może leczyć akupunktura medyczna?

Akupunktura często wiąże się z kontrolą bólu, ale nie ogranicza się tylko do tego obszaru. Jeśli pracujesz z doświadczonym i renomowanym lekarzem – fizjoterapeutą, akupunktura może mieć znacznie szersze zastosowania, w tym promowanie ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia, zapobieganie chorobom oraz leczenie różnych urazów i schorzeń.

Akupunktura medyczna może być stosowana jako samodzielna lub uzupełniająca terapia w przypadku bólów głowy, skręceń i napięć, problemów trawiennych, rwy kulszowej i przewlekłego bólu.

Wykwalifikowany fizjoterapeuta będzie mógł zbadać twoje objawy i zalecić odpowiedni przebieg leczenia za pomocą akupunktury medycznej.

Czy akupunktura medyczna jest bezpieczna?

Ponieważ akupunktura używa specjalnych igieł, wiele osób jest automatycznie wystraszona tą metodą leczenia. Nieprzyjemne reakcje leczenia akupunkturą są w rzeczywistości bardzo nikłe i podejmowane są środki ostrożności, aby  zmniejszyć ból.

Igły stosowane w zabiegach akupunkturowych są sterylizowane medycznie przy użyciu tych samych technik, które byłyby stosowane w zabiegach chirurgicznych. Obie metody zapewniają, że nie ma ryzyka infekcji podczas leczenia.

Z punktu widzenia bólu wbicie igły w skórę jest znacznie mniej bolesne niż pobranie krwi lub szczepienie. Igły do ​​akupunktury medyczne są bardzo cienkie i solidne, Większość pacjentów odczuwa jedynie bardzo minimalne uszczypnięcie w miarę potrzeb, a wielu nie odczuwa żadnego bólu. Leczenie nie ma być bolesne, a pacjenci często nawet odczuwają stan odprężenia.

Jak rozpocząć akupunkturę medyczną?

Jeśli chcesz wdrożyć akupunkturę medyczną jako opcję leczenia, upewnij się, że szukasz wykwalifikowanego i doświadczonego licencjonowanego lekarza – fizjoterapeuty, takiego jak Bartłomiej Aleksander oraz nasi Specjaliści  w naszej klinice Vitamed.

Ważne jest, aby współpracować z wykwalifikowanym pracownikiem centrum zdrowia, aby zapewnić, iż twoje zabiegi będą bezpieczne i skuteczne. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące akupunktury medycznej, chciałbyś umówić się na konsultację, zespół Vitamed z przyjemnością Ci pomoże. Skontaktuj się z nami już dziś pod numerem tel:+48 736 120 120

Lub napisz nam wiadomość przez widżet na naszej stronie – messanger. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania ? Odpowiemy !